Щоб діти дорослішали, їм необхідно ГРАТИCЬ. Гордон Н'юфелд

( відомий дослідник теорії прив'язаності ) про дитячу гру.

     З виступу в Європарламенті, Брюссель 2012.
Діти повинні грати, щоб дорослішати. До останнього часу гра вважалася безглуздою, непродуктивною і незначною. Девелопменталісти виявили, що гра має

центральне значення для росту і дорослішання. Всі дитинчата савців грають, і, виявляється, це необхідно їм для розвитку.

 

     Важливо розуміти, що таке справжня гра. Ми називаємо грою багато речей, які не є грою. Гра на піаніно може бути грою, але часто нею не є. Грати можна в спортивні ігри, але вони не є грою ще частіше. Більшість відеоігор не можна назвати іграми. Якась діяльність може називатися грою, тільки якщо вона відносно незалежна від результату, відмінна від реальності і експресивна за своєю природою. Гра - це інтермедія в реальному житті, у якої є початок і кінець. Це така частина життя, де дії та емоції вільні від наслідків, особливо серйозних.
     Виявляється, що саме в грі відбувається більша частина зростання , включаючи навіть зростання мозку. Розвитку для прогресу потрібно простір, вільний від наслідків і пересторог. На щастя, деякі педагоги починають розуміти це. Раніше ми думали, що мозок розвивається в школі. Тепер ми знаємо, що це гра розвиває мозок, який потім може використовуватися в школі.
     Гра в нашому суспільстві в небезпеці. Її витісняють телеекрани і безперервна стимуляція. Також її руйнує наш поспіх: суспільство хоче, щоб діти скоріше рухалися вперед, дорослішали. Піклуючись лише про успіхи та результати та випускаючи з уваги, звідки вони беруться, ми віддаємо дітей до школи все раніше і раніше, щоб підготувати їх до того, що буде далі.
     Гра знаходиться в небезпеці ще й тому, що в нашому суспільстві не знають про її необхідність для розвитку. Дітей мотивують роботою у все більш ранньому віці. Ми думаємо, що вчимо їх реальності, вказуючи на наслідки їх дій. Виявляється, діти вчаться не так, принаймні до тих пір, поки у них не з'являться змішані почуття, здатність до яких зазвичай розвивається не раніше 5-7 років.
Гра - це не додаткова діяльність , це основна вимога для росту і розвитку.

Додати коментар


Захисний код
Оновити