Правила для мам хлопчиків

1. НІКОЛИ НЕ СМІЙТЕСЯ НАД СИНОМ

Для чоловіка насмішка жінки - завжди травма, насмішка матері - це дуже глибока травма. Неважливо, посмієтеся ви над тим, що він випадково одягнув штани на ліву сторону, над тим, що криву собаку намалював, або над тим, що зізнався в лю

бові дівчинці за сусідньою партою. Ваша посмішка запам'ятається на все життя! І ніколи не буде прощена ...

2. ЗАВЖДИ відповідайте на всі питання

У будь-якому віці! І ніяких «тому що гладіолус» або «виростеш –Дізнаєшся». Завжди - на все. Не знаєте відповіді - так і скажіть. Потім дізнайтеся - і дайте відповідь. Стривожились? Питання дитини змусило вас червоніти? Попросіть відстрочку для відповіді. Діти зазвичай легко її дають.

3. ПРОСІТЬ У СИНА ПОРАДИ У ПРИЙНЯТТІ РІШЕНЬ

Ви не уявляєте собі, з якою легкістю іноді дитина може вирішити вашу «дорослу» проблему, над якою ви томились не один рік! Будь-яку! від «якою має бути наша майбутня квартира» до «чому я весь час сварюся з ким-небудь» і «що я роблю не так». Так хлопчик вчиться бути чоловіком - опорою, і приймати рішення. А ви демонструєте йому СВОЇ довіру і повагу.

4. ЗАБУДЬТЕ СЛОВА «Я ж тобі казав!»

Навіть якщо говорили, а він не послухав - заткніть цю пісню! Назавжди. Ви не маєте права змагатися з дитиною в чому б то не було, а «я ж казала» - це саме змагання, в якому мати радіє «перемозі» ... Ви були праві? Радійте мовчки! Він сам все зрозуміє.

5. хвалять!

Захоплюйтеся, без усяких «але» і «тільки от тут підправити». Просто - «Круто!» Ваша дитина все робить круто! Коли він виросте - він сам побачить, що потрібно було «підправити».

6. ПІДТРИМУЙТЕ БУДЬ-ЯКУ ЙОГО МРІЮ

«Хочу бути підводним археологом» - круто! Купуйте книжки по темі. А тепер «хочу бути художником». Теж - круто! Купуйте книжки по темі. А потім «хочу бути інженером» ... Схему зрозуміли? Круто! Повірте, по-справжньому він визначатиметься тільки років до 20-ти.

7. Якщо дитина плаче ...

Це означає, трапилася біда. Нікчемна для вас (в садку дали жахливу рисову кашу, замість улюбленої гречки), але гігантська для нього! Для нього будь-яка біда - гігантська. А якщо трапилася біда ... ви повинні заспокоїти! Скільки б років дитині не було. Ви - зобов'язані - заспокоїти! Це ДОГМА, ЗАКОН вашого майбутнього взаєморозуміння: дитина не повинна Безутішно плакати. Ніколи.

8. НЕ ЧИТАЙТЕ їй нотації! Теж - НІКОЛИ.

Сподіваюся, тут коментарі не потрібні.

9. ВИ завжди на його боці!

Не тільки на словах. Але й на ділі. Ви ніколи не підтакує вчителям, які скаржаться на нього, ніколи не кричите на нього «за компанію» з іншими членами родини. На людях - ВІН ЗАВЖДИ ПРАВИЙ. ВАШ СИН ЗАВЖДИ ПРАВИЙ!

І ось тоді ... він, можливо, не побоїться запитати вас про те, «що таке секс» або «як правильно цілувати дівчину". Тому що буде знати, що ви не станете кричати на нього: «Це що ще за питання ?!» або «Як тобі не соромно!» Тому що буде вам ДОВІРЯТИ ... іншими словами, він буде У ВАС ВПЕВНЕНИЙ. Мрія будь-якої матері ... Її можна досягти.

Сімейний психолог Олександр Бурдін

Додати коментар


Захисний код
Оновити